Światłowody są lżejsze oraz bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.

Każdego roku liczba internautów rośnie, a równocześnie jego użytkownicy chcą od swojego dostawcy głównie tego, żeby dostępny był szybki, ale też tani internet. Więc, ażeby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników internetu są opracowywane i ulepszane różnorodne rodzaje sieci internetowej a także rodzaju medium. żeby sprostać wymaganiom użytkowników a także uzyskać szybki, ale też tani internet, stosuje się zazwyczaj szybki internet.

Internet światłowodowy przesyłany jest przez światłowód będący niesłychanie cienką, zamkniętą strukturą wykonaną z surowca jakim jest włókno szklane. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Pod względem technicznym internet ten pozwala na większy zasięg funkcjonowania a także większe pasmo w stosunku do zwykłego przesyłu. W sieci tradycyjnej do przesyłania informacji stosuje się prąd elektryczny, tymczasem internet światłowodowy umożliwia przesyłanie modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy laser półprzewodnikowy.

Poza bezspornymi technicznymi zaletami, jakie ma światłowodowy internet, jego wykonanie jest znacznie tańsze w przyrównaniu do tradycyjnych kabli wykonanych z miedzi. Ponadto światłowody są lżejsze a ponadto dużo bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wykorzystanie światłowodu ma dużo zalet, jakie sprawiają, że światłowodowy internet jest bardzo szybki a oprócz tego tani. Są to bardzo ważne cechy, , które decydują o tym, że klient cieszy się z korzystania z internetu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *