Audiogram to badanie subiektywne.

Nasz słuch pogarsza się wraz z wiekiem oraz z powodu dużego hałasu. Istnieją też różne inne elementy, wpływające negatywnie na stan naszego słuchu. W przypadku pojawienia się kłopotów ze słuchem należy wykonać odpowiednie badanie słuchu. Tego typu badania słuchu mamy możliwość zrobić przy przychodni w punktach diagnostycznych. Badanie wykonuje się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent ubiera słuchawki, przez które dochodzą do niego dźwięki mające różną częstotliwość. Używając przycisków pacjent wybiera dźwięki, które słyszy.

Badanie pozwala na wyznaczenie progu słyszalności u pacjenta. Audiogram jest badaniem subiektywnym. W przypadku niedosłuchu u pacjenta powinno się stwierdzić konieczność zakładania aparatu. Możemy wyróżnić 3 zasadnicze rodzaje aparatów słuchowych: aparaty zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a także ze słuchawką w kanale. Wybieranie odpowiedniego aparatu uzależnione jest od rodzaju wady jak również preferencji pacjenta. Nowoczesne badanie słuchu strzelno wyróżnia mała wielkość, możliwość regulacji dźwięku, odporność na wszelki uszkodzenia i zakłócenia. Aparaty słuchowe mogą mieć też mnóstwo użytecznych, dodatkowych funkcji tj. bezprzewodowa łączność, czy też sposobność podłączenia do innych urządzeń przykładowo smartfona.

Aparat słuchowy jest produkowany na zamówienie klienta w celu stosownego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy umożliwia poprawę jakości naszego życia a także wyeliminowanie trudnych sytuacji w życiu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *