Najnowsze aparaty słuchowe cechuje niewielki rozmiar

Nasz słuch słabnie wraz z wiekiem a także z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją również inne czynniki, mające negatywny wpływ na jakość naszego słuchu. W sytuacji wystąpienia problemów ze słuchem trzeba wykonać badanie słuchu. Takie badania słuchu jest możliwość wykonać w punktach diagnostycznych czy przychodni. Badanie wykonuje się w specjalnym pomieszczeniu, w którym pacjent ubiera słuchawki, przez które dochodzą do niego różne dźwięki o różnej częstotliwości. Zadaniem pacjenta za pomocą przycisków jest wybranie dźwięków, jakie usłyszał.

 

Badanie umożliwia nam określenie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W przypadku niedosłuchu u pacjenta powinno się stwierdzić czy jest konieczne zakładania aparatu. Możemy wyróżnić trzy główne typy aparatów słuchowych: zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne oraz ze słuchawką w kanale. Dobór odpowiedniego aparatu zależy od typu wady jak również preferencji pacjenta. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno wyróżnia mała wielkość, możliwość regulacji głośności, odporność na uszkodzenia i różne zakłócenia. Aparaty mogą mieć też mnóstwo przydatnych, uzupełniających funkcji tj. łączność bezprzewodowa, czy też sposobność podłączenia do innych urządzeń np. smartphone.

 

Każdy aparat słuchowy jest produkowany na zamówienie klienta w celu stosownego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy pozwala na znaczną poprawę jakości naszego życia i wyeliminowanie nieprzyjemnych sytuacji w życiu codziennym.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *