Ortodoncja jest jedną z najbardziej rozwiniętych części medycyny.

Ortodoncja jest jedną z najprężniej rozwijających się części medycyny, powiązanych ze stomatologią. Wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, dzięki którym kompetentny ortodonta potrafi dobrać właściwe produkty dla swoich pacjentów. Fachowa diagnoza a ponadto wybranie rodzaju leczenia jest podstawą, by uzyskać zamierzony efekt. Dużo osób posiada problemy ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jedną z metod leczenia, która może pomóc przy tej przypadłości są ortodoncja Chorzów, jakie zakładane są pacjentowi na parę lat.

W tym czasie, z uwagi na stałe wymuszone napięcie, są w stanie nawet diametralnie przemienić zgryz. Jednym z często leczonych dolegliwości do których leczenia wykorzystuje się takie aparaty jest przesunięty do wewnątrz zgryz. Objawia się on cofnięciem żuchwy w sposób uniemożliwiający prawidłowe jedzenie. Nie trzeba wspominać, jak bardzo utrudnia to codzienne funkcjonowanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem.

Z powodu wpływu takich wad czy schorzeń na życie człowieka, niemniej jednak też na wygląd zgryzu dziedzina ortodoncji jest bardzo ważna. Ortodoncja pomaga też w wykonywaniu aparatów innych niż stałe na podstawie odlewów zgryzu robionych z plastycznego tworzywa, jaki jest następnie umieszczany w ustach pacjenta a następnie w określonej pozycji zagryzany przez ściśle określony czas. Dzięki takim odlewom jest możliwość później wyprodukować dobrze dopasowane aparaty stałe oraz tymczasowe.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *