Kamień ogrodowy może służyć nam do budowy murków oporowych, nawierzchni.

Jeżeli potrzebujesz sposobu na przemianę wyglądu swojego ogrodu lub pragniesz wprowadzić nowe elementy, jakie będą jednocześnie dekoracyjne a także funkcjonalne, to otoczaki, kamień ogrodowy i kostka granitowa są tym co potrzebujesz. Od dawna kostka granitowa cieszy się zainteresowaniem w wielu ogrodach, w szczególności tych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako naturalny materiał a także niezwykle wytrzymały o różnorodnej fakturze i kolorystyce, jest często stosowany w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Kamień ogrodowy może posłużyć do zrobienia murków oporowych, nawierzchni jak równieżramek oczek wodnych oraz budowy skalniaków. Pojedynczy większy kamień ogrodowy postawiony samodzielnie również prezentuje ciekawą dekorację. Otoczaki Ciekawe aranżacje pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki to kamienie gładko obrobione przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od skały z jakiej zostały wykonane, mają różne odcienie i fakturę i cenę. Drobne otoczaki świetnie sprawdzą się w formie ściółki na rabaty, ściółka w skalniku oraz w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Większe otoczaki posłużą do wykończenia zbiorników wodnych, fontann oraz strumyków. Otoczaki mają również zastosowanie przy gabionach.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , powstaje z lawy z tego powodu ma strukturę połączonych kryształków. Dlatego kostka granitowa wyróżnia się ogromną wytrzymałością oraz niepowtarzalnością. Omawiana kostka jest materiałem odpornym na ścieranie, mrozoodpornym i o znikomej nasiąkliwości wodą, toteż świetnie posłuży do wykonania alej w naszym jak również przydomowych podjazdów. Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to materiały naturalne. Zastosowane z głową nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz też poprawią PH gleby, pozytywnie wpłyną na wzrost oraz prezencje roślin w naszym ogrodzie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *