Większość osób zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu.

Korekcję zgryzu przeprowadza się obecnie w całkiem prosty sposób, używając w tym celu różnorakie rodzaje aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno te zdejmowane, jak i stałe. Aparaty stałe są z pewnością znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą skorzystać tylko dzieci, dlatego też osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie powinna spoglądać tylko na ofertę stałych aparatów. Oferta aparatów stałych została jednak ostatnio mocno rozbudowana.

Ortodoncja poszła do przodu i właśnie dzięki temu teraz oferuje osobom różnorakie nowoczesne rozwiązania na naprawę zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy jest w stanie zagwarantować sobie przepiękny uśmiech. A ze złym zgryzem bez wątpienia należy zawalczyć. Nie jest on bowiem tylko problemem estetycznym, bo oprócz tego, że bez wątpienia pogarsza wygląd zewnętrzny, to przede wszystkim może destrukcyjnie wpływać na stan naszych zębów, powodując ich osłabienie dlatego stają się podstawą wielu innych problemów zdrowotnych.

Stałe aparaty ortodontyczne przywracają zębom prawidłowe ustawienie i w taki oto sposób korygują nasz zgryz. Budowa standardowego aparatu stałego zawsze będzie się składać z podobnych elementów, czyli głównie z zaczepów a ponadto małych pierścieni, których to typy są dostosowywane poprzez specjalistę do uzębienia każdego pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do uzębienia pacjenta na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, gdyż to właśnie one mocowane są do trzonowców i dlatego uniemożliwiają aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach kluczową rolę odgrywają także zamki. Swego czasu aparaty stałe produkowano tylko i wyłącznie z metalu, jednak współcześnie każdy pacjent ma do wyboru zamki wytwarzane z całkowicie innych, zazwyczaj bardzo dobrze prezentujących się surowców, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są nawet niewidoczne na zębach. Produkuje się je z przezroczystych drobnych części ceramicznych, jakich z większej odległości rzeczywiście nie da się dostrzec. To, jaką ostatecznie wielkość będą mieć poszczególne zamki, zależy także oczywiście od wielkości zębów.

Na dzień obecny jednak każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest tak eleganckim wyrobem, iż nikt nie powinien mieć żadnych obaw przed jego założeniem. Niektórzy ludzie mówią nawet, iż ma on wyjątkowy urok. Zdarza się, że może być wręcz nietypowym dodatkiem i ciekawym uzupełnieniem naszego wyglądu. Większość ludzi zwraca uwagę na zła reprezentatywność zgryzu, ale ważniejsze jest to, iż wadliwe ustawienie zębów prowadzi do szeregu innych chorób a także kłopotów.

W pewnych sytuacjach krzywe zęby bywają źródłem ciągłych bólów głowy. Częstokroć ma może również prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A czemu mamy się tak męczyć, skoro wszystkie te problemy można z łatwością przeskoczyć? W tym celu trzeba podjąć decyzję o umocowaniu stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe Katowice

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *