Topiary cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli okazałych ogrodów.

Formowane rośliny tak zwane “topiary” są znane człowiekowi najprawdopodobniej od czasów starożytnych, dokładniej mówiąc od starożytnego Egiptu. W starożytnym Rzymie istniał zawód polegający na formowaniu roślin – topiarius. Cała sztuka niestety zanikła w okresie średniowiecza, by na nowo pojawić się w szesnastym wieku i trzymać się bardzo dobrze po nasze czasy. W dzisiejszych czasach topiary cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli okazałych ogrodów w trzech głównych formach: architektonicznej, geometrycznej oraz chyba najpopularniejszej- formie amorficznej, która to forma polega na nadaniu roślinie kształtu surrealistycznego, który nie ma zazwyczaj odniesienia w świecie przyrody.

 

Przy projektowaniu tego typu ozdób częstokroć używanymi okazami roślinnymi są; cis, bukszpan, żywotnik a ponadto klon i buk. Potrzebne narzędzia, nawozy, sadzonki jak również nasiona – wszystkie te elementy jest w stanie zagwarantować centrum ogrodnicze. Zlokalizowane terenów zamieszkałych a także kierowane przez specjalistów w tym zawodzie, wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom ogrodników a także ich ogrodów. Produkty sprowadzane od najlepszych producentów a ponadto sadzonki dostarczone z najlepszych hodowli zagwarantują wszystkim ogrodom potrzebną jakość. Ogród zaś odpłaci się spokojem a także pięknem, z którego my możemy w pełni korzystać. Podstawą każdego budzącego podziw ogrodu są nie tylko bujne klomby kwiatów a także duża gama wielorakich krzewów posadzonych nieśmiało na równiutkim trawniku.

 

Dobrze wyposażony ogród ma również wszelkiego rodzaju ogrodykolakowscy.pl/rosliny-formowane-drzewa-bonsai. Klony, głogi, buki, dęby a ponadto lipy, brzozy i wierzby i jeszcze wiele wiele innych zapewniają nam wiosną piękne ukwiecenie naszego własnego skrawka zieleni, a w jesienne dni zachwycają nas paletą kolorów ocieplających namodrobinę chłodne popołudnia w naszym ogrodzie. Z kolei jeżeli zależy ci na całorocznym pięknie, skierujmy swój wzrok ku roślinom iglastym, które w większości, jako niezwykła ozdoba, formowane są w przeróżne kształty.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *