Natomiast jeśli ceny treningu są dla nas za wysokie, będziemy mogli spróbować je zmniejszyć poprzez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych.

Personalne treningi są w Polsce odbierane zasadniczo jako ekstrawagancja, fanaberia lub jedynie dla osób o wysokich zarobkach. Jednak każdy klub fitness oferuje sposobność skorzystania z pomocy trenera personalnego, a w większych miejscowościach powstają specjalne kluby treningu z trenerem personalnym. Coraz więcej osób z nich korzysta, co doprowadza do zminimalizowania cen i przyciągnięcia do pracy nowych trenerów.

Zagadnienie takiego treningu to bardzo szerokie spektrum, które obejmuje już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do każdego klienta. Niewątpliwie priorytetową kwestią jest chęć ulepszenia sprawności fizycznej oraz sylwetki. Mamy zatem do czynienia z obowiązkiem przygotowania szczegółowego planu treningowego ,a także konsultacji związanymi z właściwym żywieniem. Doskonały trener personalny powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, w jaki sposób dostosować plan do osobistych potrzeb organizmu, ale głównie potrafić należycie zmotywować kontrahenta, a kolejno niewielkimi kroczkami ustalać mu następne cele do osiągnięcia. Prawidłowo poprowadzony trening działa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Umożliwia rozładować emocje, frustrację, jak i pobudzić do pozytywnego działania.

Sporej ilości trenerów personalnych opowiada, że ich praca z ludźmi trwa przez całą dobę. Po zakończeniu indywidualnego treningu, np. który trwa 60 minut, nie kończy się praca, dlatego, że klient powinien zmienić swój tryb życia na bardziej zdrowy. Trener personalny musi mieć stały kontakt z klientem, doradzać mu także poza treningiem w klubie. Można to uczynić, przykładowo poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności, jak i edukowanie w celu należytego odczytywania sygnałów jakie daje nam organizm.

Pełny pakiet narzędzi powiązany z prowadzeniem fizycznym także u sportowców zapewni trener personalny Katowice W takiej sytuacji program szkolenia jest przeprowadzany przez praktykujących sportowców, często specjalistów w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im mocniej doświadczony oraz utytułowany trener, tym zdecydowanie wyższa jakość oferowanych usług, ale również wyższe koszta. Zatem trenera personalnego powinno się dopasować do własnej osobistej sytuacji życiowej oraz własnych ambicji. Sporo uzależnione jest od tego, co mamy zamiar osiągnąć a także w jak krótkim czasie. Trzeba jednak uważać, bo ceny takich treningów są bardzo zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższa cena znaczy poprowadzenie kursu przez mało doświadczonego trenera.

Jeśli ceny treningu personalnego są dla nas za wysokie, można spróbować je obniżyć poprzez skorzystanie z propozycji całych pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy od razu całą serię treningów, na przykład 10 lub 20, co jest o wiele tańsze a także może zachęcać Nas do dalszych działań. Jeśli i tak płacimy za trening… Można również ćwiczyć w dwójkach albo grupach, zazwyczaj do 4 osób. Nie możemy wtedy oczekiwać, że trener personalny będzie całkowicie skupiony jedynie na Nas, niemniej jednak kwota tego typu usługi często może wynieść dosłownie około trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Równocześnie w taki oto sposób możemy osiągać podobne efekty, co osobiście. Musimy posiadać wyłącznie chęć do jakichkolwiek zmian w swoim życiu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *